Vrh C  - "Covid vrh"


Štěňátka "Covid vrhu" přišla na svět 18.03.2020 v celkovém počtu 8, a to 5 fenek a 3 pejskové.  Vrh je velmi pěkný, homogenní a vyvážený. Všechna štěňátka jsou v nových domovech.

Fenky: Cuenca, Celia, Cariñena, Canias, Camarillas
Pejskové: Caballeros, Castillo, Corazon


Sire: Zagal De Alba de los Danzantes with Sketrick (HD BTV 8 = HD 0: free,  0/0)

X

Dam: Alba Patou von Traumberg (HDA/A, ED 0/0, PL 0/0, OCD neg., DM N/N - clear)

 Inbreeding ve 4 generacích: 7,5 %

Informace o vrhu a rodičích:

Krycí pes pochází z CHS De Alba De Los Danzantes (chovatelů Lorenza a Nieves, našich dlouholetých přátel), žije na farmě v CHS Sketrick (Anglie, East Sussex), která patří velmi uznávané chovatelce php paní Lesley Waters. Jedná se tedy o cílenou liniovou plemenitbu na společné předky z vysoce ceněné chs De Alba De Los Danzantes se záměrem "přilití"  krve z anglické CHS Sketrick.

Zagal "Zimba" je nádherný a elegantní vysoký pes pevné silné kostry s překrásnou samčí hlavou a naprosto úchvatným zasněným výrazem, tmavým okem správného tvaru a vynikajícím pigmentem; má typickou, tj. sebevědomou, vyrovnanou a veselou povahu. Pečlivě sleduji jeho vývoj i vývoj jeho sourozenců již od velmi mladého věku, Zagala jsem vybrala nejen pro jeho kvality, nýbrž i pro kvality jeho sourozenců a předků, z nichž velkou část osobně znám (nebo jsem za jejich života znala). Zagalovy přednosti již ocenili přední specialisté na plemeno: NV Argeles Gazost, Francie 2019 (specialista: pan J.V. Pocas): Výborný 2, Res. CAC (třída otevřená), 2. nejlepší pes plemene; KV N.V.L.P.H., Holandsko 2019 (specialistka: paní Lucia Giraldi, I): V1, CAC, Best male, BOB, BIS; KV N.V.L.P.H., Holandsko 2018 (Norbert Gainche, F) - V1 (třída otevřená), Res. CAC; Club Open Show PMDC, Anglie: BOB + BIS, atd..

Albinka je krásná a zdravá fenka silné kostry, má vynikající vyrovnanou povahu. Je důkladně zdravotně prověřena, má jako jedna z mála zástupců plemene v ČR provedené i genetické vyšetření na degenerativní myelopatii Z jejího prvního vrhu bylo již 8 potomků vyšetřeno na DKK, všichni s výsledkem DKK A. Její velkou předností je nádherná samičí hlava a překrásný výraz, její kvality ocenili  specialisté na plemeno (např. pan Richard Capel, pan Alain Pecoult, pan J. M. Moings, paní R. Chiodi, atd.).

Sire Zagal De Alba De los Danzantes with SketrickPejskové:

Castillo "Chico" (nar. jako 3. v pořadí) - v novém domově (ČR)

Castillek je krásný mohutný pejsek se silnou samčí hlavou, vynikajícím pigmentem, překrásným výrazem. Je velice milý, kontaktní, mazlivý a veselý, vzhledem k tomu, že nemá masku jako ostatní, vypadá jako bílý medvídek. Má znak přes pravé oko, na uších a ocásku. Má nádherně černě orámované linky okolo očí a dokonalý černý pigment nosíku. Velmi nadějný pejsek.


Corazon (nar. jako 2. v pořadí) - v novém domově (ČR)


"Míša 2", tak mu doma říkáme pro jeho podobnost s pejskem z našeho předchozího vrhu. Je hodně znakový, má vlkošedé i světlé znaky, vynikající pigment. Je to nejmohutnější pejsek z vrhu, má krásnou a silnou samčí hlavu s nádherným výrazem, je to z mého pohledu velmi perspektivní pejsek, který má velký potenciál. Míša je "salámista", je  milý, klidný a vyrovnaný pohodář, mimořádně mazlivý kluk, který velice rád papá.

9 a půl měsíce

Caballeros "Albi" (nar. jako 6. v pořadí) - v novém domově, ČR


Caballeros alias "Špičník" je mohutný a překrásný pejsek se silnou samčí hlavou, vynikajícím pigmentem, vzácnými jezevčími znaky a pihatým nosíkem.  Jeho exteriér prozrazuje jeho španělský původ.  Stejně jako u jeho bratrů je na první pohled patrné, že se jedná o psa - samce. Je nesmírně milý, kontaktní, veselý a mazlivý, má obrovské charisma, z mého pohledu je to rovněž velice perspektivní pejsek.
Fenky:


Canias (nar. jako 1. v pořadí) - v novém domově (žije společně se svou sestřičkou Camarillas na biofarmě)Fenka Camarillas (nar. jako 4. v pořadí) - v novém domově (žije společně se svou sestřičkou Canias na biofarmě)
Fenka Cariñena (narozená jako 5.  pořadí) - zůstává v CHSFenka  Celia (narozená jako č. 7) - v novém domově (Holandsko)
Fenka Cuenca aka "Aira" (narozená č. 8) - v novém domově (Litva) .