Novinky 2020


O čem tak psát na sklonku nejpodivnějšího roku, jaký jsme zatím prožili...Pozitiv je i přes to vše negativní poměrně dost, naši psi jsou  veselí, zdraví, Huesca si stále udržuje dobrou kondici, my zatím taky žijeme a nákaza coronavirem se nám prozatím vyhýbá, snad to tak vydrží až do možnosti vakcinace.  Včera napadl první sníh, ale za pár hodin už po něm nezbyla ani stopa. Přidávám pár nových fotografií nejen našich psů, ale i aktuální fota něžné Bielsy (za fota děkuji Haně!) a kluků  Bastána "Míšy" a mého favorita s krásnou hlavou a výrazem - Castillka z vrhu C. Všem majitelům děkuji za informace a fotky!


Albinka a Huesca, 30.12.2020


Albinka, Cariňa a Biesca


Stejná sestava + voříšek Míša


Aránek a Cariňa

Cariňa a Biesca

Krásná Bielsa


Castillo a Bastán "Míša"
20.12.2020 Nová fota ze života našich psů

Cariňa dovršila 9. měsíc života, roste z ní velká a silná fenka. Vzhledem k současné nepříznivé epidemiologické situaci prakticky nikam nejezdíme, většina aktivit s našimi psy se odehrává v blízkém okolí. Snad se v příštím roce situace zlepší a neprožijeme zbytek života v perioticky se střídajících tvrdých a volnějších "lockdownech". Velkou naději vkládám do očkování proti coronaviru, doufám, že se i k nám vakcína snad někdy dostane a my se budeme moci alespoň částečně vrátit k "normálnímu" způsobu života... Rok čínského covidu 2020 byl neveselý, věřím, že příští rok tato podivná noční můra snad skončí. I přes všechna negativa nebyl letošní rok úplně beznadějný, Albinka přivedla na svět 8 silných a vitálních štěňátek, což není úplně samozřejmé. Když jsem totiž sledovala, jak letos v zahraničí nezabřezávaly fenky, popř. porody končily tragicky, kladla jsem si otázku, co se to s reprodukcí děje. Omezení spojená s pandemií covidu samozřejmě nejen mně komplikují chovatelské plány, nicméně doufám, že se situace postupně bude zlepšovat, přeji to nám všem.

Pomoc! Nás už ten lockdown nebaví!
15.12.2020 Naše holky využívají lockdownu k relaxaci
14.12.2020. Bogie 2 x  BOB na výstavách v USA 

Bogart Patou von Traumberg "Bogie" byl o víkendu úspěšný na výstavách v USA, cituji jeho majitelku: Bogie won his class, Best Of Winners, Best Of Breed, achieving all the points needed for his Championship, he just needs one more competition win. Moc gratuluji a děkuji za příkladnou prezentaci na výstavách! 
12.12.2020 Nová fota

Procházka s 5 php holkami všeho věku (Huesca, Albinka, Lizie, Biesca a Belsué "Lafi")


Cariňa při obvyklé zábavičce s kýblem


Huesca + její vnučky Biesca a Cariňa
05.12.2020 Nová fota

Přidáno pár aktuálních fotek ze života naší smečky.
21.11.2020 Nová fota Aránkovy dcery

Joquibaz Waimea Ar-Ja "Mea" (HD A/A, ED 0/0, PL 0/0), dcera Aránka a Javy (Arán x Joquibaz Miss Goody Two Shoes "Java"), která žije u své chovatelky ve Švédsku, roste do krásy, je to fenka s moc milou povahou. Děkuji Jessice za aktuální fota!

Photos: © Jessica Person

17.11.2020 Bergerac

S radostí přidávám aktuální fotku Bergeraca (HD A/A, ED 0/0, PL 0/0, DM clear), který žije v Maďarsku. Tento prvorozený pejsek z vrhu B je podle mého názoru krásný a typický představitel plemene, oceňuji na něm nejen stavbu těla, ale nádhernou hlavu, výraz a blaireau zbarvení. Je již otcem jednoho vrhu v Maďarsku. Děkuji jeho majiteli za foto i za stálý přísun informací o mém odchovanci.


Bergerac
15.11. 2020 Nová fota: Albinka a Cariňa08.11.2020 Pár podzimních fotek

Nadešel listopad, čas podzimní, který ze srdce nesnáším. Panuje vlezlá zima, vlhko, brzy se stmívá. Naštěstí naši psi toto období vnímají pozitivně, chladné počasí jim naopak vlilo krev do žil a užívají si vzájemných her. Z „malé Cariňi“ je už docela velká slečna, výškově už dorostla mámu a je z ní mohutná fenka se silnou kostrou, která mi při procházkách dává docela zabrat, má sílu jako kůň, a tak stále pilujeme přivolání, poslušnost atd.. Při procházkách se chce s každým psem kamarádit, miluje lidi, což dává dost bouřlivě najevo. Huesca stále díkybohu drží krok se smečkou, absolvuje denně stejně dlouhé procházky jako ostatní a dokáže se i v jejím požehnaném věku pěkně natřásat, a to zejména v přítomnosti mladého cane corsa mého kamaráda. Já se také díky mé smečce udržuji jakž takž v kondici, můj denní průměr činí cca 7 – 8 km chůze a někdy i běhu se psy. Snad se v novém roce dočkáme i nějakých výstav, i když je mi jasné, že nic už nebude jako dříve, obávám se, že především cestování do zahraničí bude hodně problematické. Pořídila jsem pár aktuálních fotek mobilem, na vycházky se smečkou opravdu nelze chodit s těžkým foťákem + objektivem, naštěstí už dnešní chytré mobily dokážou mnohdy udělat lepší fotky než klasické digitální zrcadlovky. Ve volném čase, tj. po nocích se snažím vylepšovat tyto webové stránky, s koncem tohoto roku už definitivně zruším původní webové stránky, na které byli naši návštěvníci doposud zvyklí. Zatím mají tyto webovky z mého pohledu do dokonalosti ještě hodně daleko, ale pro mne je zásadní to, že si mohu spoustu věcí udělat sama (např. změnu úvodní fotky a celkového designu, přidávání kategorií, atd.) a nemusím tedy za každou úpravu platit webmasterovi. 

Albinka a Cariňa


Poloviční sestřičky Belsué a Cariňa

Huesca a a její vnučka Cariňa


Belsué "Lafi" a Cariňa
Albinka a její dcery Biesca a Cariňa02.11.2020 Nová fota - Cuenca "Aira" (Litva)  a Cariňena
06.10.2020 Bastien a Belsué "Lafi" na MV České Budějovice, CZ

Bastien a Belsué "Lafinka" se v neděli zúčastnili MV v Českých Budějovicích (pos. Otakar Vondrouš). Jednalo se o výstavu, která se měla původně konat na jaře, ale kvůli pandemii coronaviru byla odložena a konala se za přísných bezpečnostních a hygienických opatření, bohužel nebylo možno se na ni "dohlásit" Bastien získal v třídě CH titul V1, CAC a res. CACIB, čímž se stal ve dvou letech Českým CH. Basty je nádherný znakový pes, který je již otcem pěkného vrhu v ČR a já jsem na něj moc pyšná.Děkuji jeho majitelům Majce a Standovi, že ho mají rádi, maximálně se mu věnují a i v této těžké době ho úspěšně prezentují na výstavě, moc si toho vážím. Krásná a temperamentní Belsué "Lafinka" na výstavě obdržela tituly V1, CAC, CAC ČMKU, CACIB. Lafinka se tak stala v pouhých dvou letech GCH ČR. Její báječné paničce Barče moc gratuluji a samozřejmě i jí děkuji za lásku, kterou Lafince dává, jakož i za příkladnou prezentaci na výstavách!25.09 - 27.09. MV Palanga, Litva + MV Maaastricht, NL

Dvě holčičky z našeho "Covid" vrhu se o uplynulém víkendu zúčastnily mezinárodních výstav v třídě štěňat. Cuenca "Aira", žijící v krásném domově v Litvě byla úspěšná na obou MV a získala tituly 2 x Velmi nadějná 1 + 2 BOB puppy. Neméně úspěšná byla na MV v Maastrichtu i její sestřička Celia, která získala u francouzského rozhodčího (pan Christian Karcher) taktéž hodnocení VN 1 a BOB puppy.

Všem  majitelům moc gratuluji a děkuji jim, že se o "moje" holčičky vzorně starají.


Cuenca "Aira"

Celinka v kruhu

Cuenca v Baltu26.09.2020 Bergerac je dvojnásobným CH Maďarska

S potěšením po delší době aktualizuji: krásný znakový pejsek Bergerac, prvorozený z vrhu B  (Xico x Alba), ziskem CAC na NV ZALAEGERSZEG, H získal titul CH Maďarska + titul Hungarian Show Champion. Moc gratuluji jeho majiteli Istvánovi a děkuji mu za příkladnou péči a prezentaci tohoto výjimečného jedince. Vážím si toho, že i v této nelehké době s Bergeracem jezdí na výstavy.


12.09. NV Outdoor Zwole, Holandsko

Fenka Celia, která žije v Holandsku, se úspěšně zúčastnila své první výstavy s výsledkem Velmi nadějná 1, BOB puppy. Celinka u nás byla nejdéle, dle veterinárních předpisů v Holandsku směla do Holandska odjet až v 15 týdnech, i proto jsme si k ní vytvořili silný vztah. Celinka je moc hezká, milá a kontaktní fenka, s majiteli jsem ve stálém kontaktu a moc mne těší,  že ji mají rádi, a že vyrůstá s dětmi. Marco a jeho rodina jsou velice milí lidé, kteří již mají zkušenosti s php, Celince se maximálně věnují, za což jim děkuji. Pro mne jako chovatelku není nic důležitějšího, než vědět, že štěně, které jsem s maximální péčí a láskou odchovala, žije v milujícím domově.01.09.2020 Cuenca a Bogie na výstavách

Pětiměsíční Cuenca "Aira" se v Litvě zúčastnila své první výstavy s oceněními VN 1, BOB baby a BIS baby 5. Moc gratuluji její majitelce Ireně a děkuji jí za prezentaci této nádherné fenky. Také Bogísek, který žije v USA, se po covidové pauze zúčastnil výstavy, americký systém hodnocení a bodování jsem navzdory vysvětlení majitelky Bogieho zatím nepochopila, a tak jej nedokážu přesně interpretovat, nicméně Bogie výborně uspěl (viz foto). Složil také úspěšně povahový test, děkuji jeho majitelce Desiree, že se mu tak věnuje.

A protože my jsme na žádné výstavě nebyli, výstavy jsou buď zrušené anebo se na ně nedalo dodatečně dohlásit, přikládám alespoň foto ze společné procházky babičky Huescy (!11 a půl roku!) + její dcery Albinky a tří krásných kluků plemene Cane corso.


Bogie

Huesca, Albinka a spol.25.08.2020 KV KCHMPP Mikulov

Naše výsledky:

Biesca: V1, CAC, BOB

Cariňa: Velmi nadějná 1

Castillo: Velmi nadějný 1

Caballeros: Velmi nadějný 2

Corazon: Velmi nadějný 3


Po dlouhé výstavní pauze (štěňata + zrušení všech výstav v důsledku covidu) jsme se zúčastnili KV našeho klubu. Podle současného nepříznivého vývoje epidemie to bohužel vypadá, že to nadlouho bude opět poslední výstava. Počet přihlášených psů byl limitován, na výstavu bylo možné přihlásit maximálně 600 jedinců. Do Mikulova jezdíme opravdu rádi, Mikulov je půvabné městečko, výstava má příjemnou  atmosféru a koná se v uživatelsky přívětivém areálu amfiteátru pod Turoldem. Pro Cariňěnu a její bratry Corazonka, Castilla "Chicca" a Caballera "Albiho" to byla výstavní premiéra v třídě štěňat, všichni byli skvělí, nebojácní a pěkně se předvedli. Fota z kruhu jsem pořídit nemohla, protože jsme měli plné ruce 4 holek, jely s námi i Albinka a Huesca, Aránek zůstal tentokrát doma, a to s ohledem na právě skončené hárání Huescy. Cariňa zvládla svoji  první delší cestu autem na jedničku, přestože cesta po "dálnici" D1 byla naprosto příšerná, prakticky až do Brna se jede ve zúženích, o "kvalitě" povrchu "dálnice" (to drncání bylo strašné) ani nemluvě. Současná vláda by se měla za tento tristní stav stydět, ale co lze také čekat od slovenského "Bureše" a spol., jehož drží u koryta  komunisté + jeho tupí voliči, že...

PHP posuzoval pan Miroslav Václavík, kterého mám jako rozhodčího velice ráda. Cariňa vletěla rozesmátá do kruhu, Biesce výstavní pauza také prospěla, obě se předvedly v pohybu se správně neseným ocasem, což pan rozhodčí umí ucenit. Velkou radost mi udělali i kluci, Castillo "Chicko" nejenže vyhrál třídu štěňat, ale v závěrečných soutěžích byl vybrán do nejužšího výběru. Moc děkuji všem majitelům za účast, navíc majitelé "Albiho" a "Chicca" jsou naprostí začátečníci a přesto zvládli vystavení prcků na jedničku.

Byl to velice příjemný víkend s přáteli, dobrým jídlem a skvělým moravským vínem, těším se na další společnou akci, snad se situace ohledně covidu 19 nezhorší natolik, aby byly veškeré výstavy opět na dobu neurčitou zrušeny...

Posudek Biesca: 2,5 letá fena, která plným právem obhajuje svoji třídu.

Posudek Cariňa: Téměř 5-měsíční velice pěkná fena ve správné kondici, hlava proporcionální, správný hrudník, velice pěkný pohyb08.05.2020 Štěňátka absolvovala první očkování a čipování.
18.03.2020 Narození štěňátek

Albinka přivedla na svět celkem 8 štěňat, tentokrát mají převahu holky, je jich celkem 5, pejskové jsou 3. Porod proběhl stejně jako při jejím prvním vrhu zcela hladce a bez komplikací, štěňátka jsou zdravá, vitální  a velmi žravá. Všechna jsou znaková, u většiny z nich je již patrný výborný start do pigmentace nosíků. Albinka je také v pořádku, vzorně se o malé stará, je to příkladná matka. Jsem šťastná, že i za současného apokalyptického stavu spojeného s pandemií coronaviru přišli tito drobečkové na svět a jsou zdraví.01.03. MV Graz, Rakousko

Bergerac, krásný pejsek z našeho B-vrhu, se úspěšně zúčastnil MV v Grazu, a to s výsledkem: V1, CAC, CACIB, BOB. Moc gratuluji jeho majiteli a děkuji za veškerou lásku a péči!
16.02.2020 11. narozeniny Huescy

Huesca dnes v plném zdraví oslavila již 11. narozeniny. Je stále vitální, těší se ze života, její milý obličejík i nadále zdobí její typický úsměv.  Huesce jsem samozřejmě připravila zdravý domácí dort z přírodních surovin, vzhledem k jeho velikosti se o něj podělila celá smečka. Pevně doufám, že se budeme z její přítomnosti ještě nějaký ten rok těšit, její famózní otec Biadós se dožil 12 let.  Brzy se opět stane babičkou, neboť její dcera Albinka čeká svůj druhý vrh. .